Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Пульмонологія

Пневмонія

[1]

Визначення

Пневмонія – гостре інфекційне захворювання переважно бактеріальної етіології, яке характеризується вогнищевим ураженням респіраторних відділів легень та наявністю внутрішньоальвеолярної ексудації.

Зважаючи на те, що етіологічна діагностика пневмоній у 50-70% хворих ускладнена через недостатню інформативність та значну тривалість традиційних мікробіологічних досліджень, класифікація, яка заснована на етіологічному принципі і наведена в МКХ-10, має обмежене практичне значення. Однак саме ця класифікація використовується для статистичного обліку захворюваності.

Міжнародна статистична класифікація хвороб і проблем, пов'язаних із здоров'ям, 10-го перегляду, МКХ-10

J12 – Вірусна пневмонія, не класифікована в інших рубриках. Включено: бронхопневмонія вірусної етіології за винятком грипозної.

J15.8 – Інші бактеріальні пневмонії.

J17 – Пневмонія при захворюваннях, які не класифіковані в інших рубриках.

J17.8 – Пневмонія при захворюваннях, які класифіковані в інших рубриках.

J18 – Пневмонія без уточнення збудника.

Сучасна класифікація враховує умови виникнення захворювання, особливості інфікування тканини легенів, стан імунної реактивності, що з високим ступенем ймовірності дозволяє передбачити можливого збудника. Пневмонії розподіляють на негоспітальну та госпітальну.

  • [1] Матеріал підготовлений за клінічними настановами: ФещенкоЮ. І., Голубовська О.А., Гончаров К. А., Дзюблик О.Я., Дмитриченко В. В., Капітан Г. Б., КлягінВ.Я., Мостовой Ю. М., Мухін О. О., Недлінська Н.М., Обертинська О.В., Перцева Т.О., Пилипенко М.М., Сімонов С.С., Сухін Р. Є., Шлапак І. П., Юдіна Л. В. Негоспітальна та госпітальна (нозокоміальна) пневмонія у дорослих осіб: етіологія, патогенез, класифікація, діагностика, антибактеріальна терапія / Методичний посібник. Київ, 2013. – 122 с.
 
<<   ЗМІСТ   >>