Повна версія

Головна arrow Соціологія arrow Соціально-психологічний тренінг і маніпуляція

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Вправа "Валіза"

Людина, яка хоче пересунути гору, починає з того, що переносить маленьке каміння.

Китайське прислів'я

Мета: рефлексія власної поведінки, змін, що відбулися у процесі тренінгу, отримання зворотного зв'язку.

Хід вправи. Кожен з учасників по черзі виходить за двері, а інші починають "збирати йому в далеку дорогу валізу" – обирають шляхом групової дискусії. У валізу "складають" те, що на думку групи, допоможе людині у спілкуванні з іншими, тобто позитивні якості, які група особливо цінить в учаснику. Але обов'язково вказують і на те, що буде їй заважати в дорозі, тобто негативні риси, з якими необхідно працювати, щоб життя стало більш приємним і продуктивним.

Для проведення цієї об'ємної і складної роботи необхідно вибрати "секретаря", який на листі паперу буде записувати для кожного учасника, що виходить з кімнати, всі позитивні і негативні риси, названі групою. Думка того чи іншого учасника має бути підтримана більшістю. Тільки після прямого голосування вона вписується "секретарем" в листок учасника. При наявності суперечок, сумнівів краще утриматися від запису суперечливої якості, але якщо хтось наполягає, можна вписати, але обов'язково вказати ім'я автора особливої думки. "Валіза" потребує не менше 7 характеристик (як позитивних, так і негативних). Потім учаснику, який виходив, зачитують цей список. У нього є право задати будь-яке запитання, якщо щось не зрозуміло. Згодом виходить наступний учасник. І так до тих пір, поки всі учасники групи не отримають свої "валізи"

Психологічний коментар: навчитися планувати майбутнє, нести відповідальність за свої дії, контроль власного життя, здійснювати позитивний вплив на людей.

 
<<   ЗМІСТ   >>