Повна версія

Головна arrow Соціологія arrow Соціально-психологічний тренінг і маніпуляція

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Розминка "Імпульс".

Мета: підготовувати групу до спільної роботи; відчувати один одного.

Хід вправи. Учасники і тренери беруться за руки. У гранично короткий час кожен учасник, відчувши рукостискання сусіда "передає" його тому, хто знаходиться поряд. Один з тренерів або асистент стає в центр кола і фіксує час від першого до останнього учасника "ланцюжку". Чим скоріше імпульс пройшов по колу, тим кращий результат. Здійснюються 2-3 спроби. Порівнюються результати, отримані у всіх спробах.

Психологічний коментар: демонстрація уміння відчувати один одного, як одної зі складових успішної групової діяльності.

Вправа "Мозковий штурм"

Мета: надихнути учасників на творче мислення; дати зрозуміти, що підтримуються новаторські та незвичайні ідеї; спланувати кар'єру; розширити професійну орієнтацію.

Хід вправи. Виділіть декілька чоловік, які запропонують специфічні проблеми у вирішенні яких може знадобитися мозковий штурм. Сформуйте групи по 5-7 чоловік для вирішення цих проблем. Виберіть серед учасників добровольця – доповідача, а в групах репортерів, які мають записувати всі, будь-які ідеї. Упродовж 7-10 хвилин проведіть пошук ідей – мозковий штурм. Усі ідеї, що будуть з'являтися в учасників, фіксує репортер.

Упродовж 5 хвилин в групах розгляньте записані ідеї і зупиніться на одній чи двох, які реально імпонують добровольцю-доповідачу. Кожна команда фломастерами різних кольорів створює презентаційний лист, в якому відображені ідеї, які виникали у групі.

Упродовж 10-15 хвилин проведіть пленарну сесію, на якій презентуйте свої ідеї, проаналізуйте, що відбувалося в групах під час штурму. Підведіть підсумки: доброволець висловлює, який результат він отримав у процесі мозкового штурму щодо вирішення висунутих і особистісних проблем.

Психологічний коментар: успішні люди відрізняються від звичайних саме вмінням "перетворювати кислі лимони в лимонад", володіють творчим мисленням, продукують новаторські та незвичайні ідеї, уміють спланувати кар'єру, розширити професійну орієнтацію.

 
<<   ЗМІСТ   >>