Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Протиінфекційні лікарські засоби

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Флуконазол

Спектр дії. Кандида, збудники глибоких мікозів.

Фармакокінетика. Флуконазол призначають всередину або вводять внутрішньовенно шляхом інфузії зі швидкістю не більше 10 мл/хв. Препарат дуже добре (більше 90 %) засвоюється з ШКТ незалежно від їди. Тому при переводі хворого з внутрішньовенного введення на пероральний прийом препарату і навпаки зміни добової дози не вимагається. Зв'язування з білками плазми крові 12%. при прийомі всередину – 0,5-1,5 години. Флуконазол швидко проникає в різні тканини і рідини, включаючи ліквор (80 %). Він повністю виводиться нирками в незміненому вигляді. T½ – 25-30 годин. Кратність призначення -1 раз на добу або 1 раз на тиждень (залежить від дози). При нирковій недостатності потрібна корекція режиму дозування.

Показання до застосування. Флуконазол – менш токсичний препарат, ніж раніше описані. Крім того, він не змінює концентрацію ендогенних стероїдів у крові і не пригнічує імунітет, тому це препарат вибору у хворих із злоякісними новоутвореннями, які одержують цитостатики і/або променеву терапію тощо; лікує також урогенітальний кандидоз; пневмомікози; криптококовий менінгіт; кокцидіоїдомікоз, кандидамікоз.

Побічні ефекти: оборотна гепатотоксичність, іноді, при тривалому лікуванні, описані випадки виникнення некрозу печінкової тканини; диспепсичні явища (нудота, біль в животі, діарея, метеоризм); шкірні висипання, анафілаксія; збільшення протромбінового часу.

 
<<   ЗМІСТ   >>