Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Протиінфекційні лікарські засоби

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Циклопіроксоламін

Спектр дії. Збудники епідермомікозів, кандида, аспергіли, криптококи, бластоміцети. Крім того, у спектр впливу циклопіроксоламіну потрапляють грам(-) (ешерихії, сальмонели, гарднерели) і грам(+) (стафілококи, стрептококи) мікроби, а також трихомонади, мікоплазми і хламідії.

Механізм дії. Ушкоджує клітинну стінку грибка, блокуючи транспорт іонів калію, фосфатів, амінокислот. Порушує структуру мітохондрій і рибосом, що призводить до необоротних порушень метаболізму грибка. Фармакологічний ефект – фунгіцидний.

Фармакокінетика. Препарат застосовують тільки місцево у вигляді пудри, розчину, крему або лаку. Він добре проникає в уражені грибком ділянки тіла (нігтьове ложе, нігтьова пластинка, волосяні фолікули, жирові залози тощо). Через 1,5-6 годин концентрація в дермальному шарі перевищує значення МПК в 15 разів. Ефективна концентрація в нігтях пальців рук досягається після 7 днів лікування, а в нігтях пальців ніг – після 14 днів. Для проникнення препарату в глибші шари, що контактують з піднігтьовою подушкою, може бути потрібно від 14 до 30 днів. Ефективна концентрація зберігається протягом 7-14 днів після припинення лікування.

Показання до застосування. Оніхомікози, дерматомікози, ураження піхви грибкового генезу.

Резистентність. Вторинна резистентність мікроорганізмів не розвивається і не носить перехресного характеру.

Побічні ефекти. Свербіння або печіння в місці нанесення препарату.

Місцево при лікуванні грибкових захворювань шкіри використовують ряд лікарських засобів: міконазол, клотримазол, препарати ундециленової кислоти і її солей, нітрофунгін, препарати йоду й ін.

Для лікування кандидамікозів часто застосовують антибіотик ністатин, іноді використовують також леворин або його натрієву сіль.

 
<<   ЗМІСТ   >>