Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Протиінфекційні лікарські засоби

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Ністатин

Продуцентом є Streptomyces noursei. Як і амфотерицин В, відноситься до антибіотиків полієнової структури.

Механізм дії. Фунгістатична і фунгіцидна дія ністатину пов'язана з порушенням проникності клітинної мембрани грибів типу Candida. На бактерії препарат діє тільки в дуже високих концентраціях, що не має практичного значення.

Фармакокінетика. При ураженні кандидамікозом ШКТ ністатин призначають ентерально. Із кишечника він всмоктується погано. Застосовують його також місцево. При септичній формі ністатин ефективний при прийомі всередину лише в дуже високих дозах, що дозволяють створити в крові фунгістатичні концентрації. У разі недостатньої ефективності ністатину при генералізованому кандидамікозі його замінюють амфотерицином В.

Резистентність. Резистентність до ністатину при лікуванні кандидамікозів звичайно не розвивається.

Побічні ефекти. Переноситься ністатин добре. Токсичність у нього низька. Можливі диспепсичні явища (нудота, діарея).

Леворин

Відноситься до антибіотиків полієнової групи. Продукується Streptomyces levoris. Токсичніший за ністатин, частіше викликає ПЕ. У деяких випадках чинить лікувальну дію при неефективності ністатину.

Клотримазол та інші протигрибкоі препарати для місцевого застосування

Відноситься до цієї ж групи протигрибкових препаратів. Як і міконазол, є похідним імідазолу. Застосовується в основному місцево при кандидамікозі, стійкому до поліенових антибіотиків. Токсичність препарату висока, тому вводити його іншими шляхами не слід.

З групи протигрибкових засобів похідних імідазолу та тріазолу в Україні зареєстровані також еконазол, ізоконазол, біфоназол, оксиконазол, фентиконазол, сертаконазол та омоконазол, вони використовуються при різних дерматомікозах, часто у комбінаціях із саліциловою кислотою, сечовиною і навіть топічними глюкокортикоїдами.

 
<<   ЗМІСТ   >>