Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Протиінфекційні лікарські засоби

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Засоби для лікування трихомонозу

При трихомонозі, що викликається Trichomonas vaginalis (проявляється кольпітом і вульвовагінітом у жінок, уретритом у чоловіків), препаратом вибору є метронідазол.

Метронідазол – похідне нітроімідазолу (див. відповідний розділ).

До групи нітроімідазолів, крім метронідазолу, належить також тинідазол (фасижин). Він має високу ефективність при трихомонозі, амебіазі і лямбліозі. Крім того, має бактерицидну дію відносно ряду облігатних анаеробів. Добре всмоктується з ШКТ. При застосуванні тинідазолу в плазмі крові створюються вищі концентрації, ніж при застосуванні метронідазолу. Діє тинідазол триваліше останнього.

До препаратів, які використовують при трихомонозі, відноситься і трихомонацид – похідний амінохіноліну. Застосовують його всередину і місцево. Діє подразливо на слизові оболонки.

При трихомонозі ефективні також нітазол і фуразолідон.

Засоби для лікування токсоплазмозу

Збудником токсоплазмозу є Toxoplasma gondii. Існують різні форми захворювання, які супроводжуються ураженням лімфатичних вузлів, кишечника, легень та інших внутрішніх органів, очей, ЦНС. Зараження токсоплазмами може бути причиною передчасних пологів, мимовільних абортів, потворності. Основними препаратами, які застосовують при цьому захворюванні, є хлоридин і сульфаніламіди.

Слід враховувати, що хлоридин, який пригнічує перехід дигідрофолієвої кислоти в тетрагідрофолієву, не слід призначати в першій половині вагітності (негативно впливає на плід). У цій ситуації з метою попередження інфікування плода використовують сульфаніламіди.

При токсоплазмозі застосовують також пентамідин.

 
<<   ЗМІСТ   >>