Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Протиінфекційні лікарські засоби

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Ароматичні діамідини (пентамідин, стильбамідин).

Механізм дії. Пов'язаний із здатністю з'єднуватися з нуклеїновими кислотами і викликати денатурацію нуклеопротеїдів. Крім того, ці речовини здатні інгібувати різні ензиматичні системи, що не мають відношення до обміну нуклеїнових кислот, і стимулювати продукцію антитіл в зараженому організмі.

Фармакокінетика. Ароматичні діамідини призначають внутрішньовенно. їх розчини готують ex tempore, розводячи суху речовину в 5 % розчині глюкози або ізотонічному розчині натрію хлориду. Препарати швидко виходять з кровотоку. Так, вже через 2 години їх концентрація зменшується в 10-20 разів. Потрапивши в тканини, ароматичні діамідини міцно зв'язуються і залишаються там протягом декількох місяців.

Показання до застосування. Використовують з метою хіміопрофілактики або лікування гематолімфатичної стадії захворювання.

Побічні ефекти. Діамідини є активними лібераторами гістаміну, тому можуть розвинутися депресорна реакція, запаморочення, головний біль, підвищення тонусу гладкої мускулатури, слинотеча, підвищення секреції соляної кислоти і шлункового соку. При швидкому внутрішньовенному введенні – колапс, компенсаторна тахікардія, набряк обличчя, судоми. Крім того, при призначенні цих препаратів можлива гіпоглікемія і можуть з'явитися ПЕ, типові для холіноміметиків, які пов'язані з інгібуванням холінестерази.

 
<<   ЗМІСТ   >>