Повна версія

Головна arrow Медицина arrow Протиінфекційні лікарські засоби

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Альбендазол

Бензимідазольна похідна сполука, представляє значний інтерес. Препарат має широкий спектр антигельмінтної дії. Він ефективний при лікуванні кишкових нематодозів, а також при ехінококозі (цистному й альвеолярному) і цистицеркозі. Активний відносно патогенних найпростіших.

Механізм дії. Блокує захоплення гельмінтами глюкози, що приводить до їх паралічу і загибелі. Згубно діє і на яйця аскарид, анкілостом і власоглава.

Фармакокінетика. Абсорбується в кишечнику слабо. Одночасний прийом жирної їжі в 5 разів збільшує всмоктування. Метаболізується в печінці (утворюються його сульфоксид та інші метаболіти). Т1/2 = 8-9 годин. Виділяються метаболіти в основному з жовчю, частково нирками.

Протипоказання. Підвищена чутливість; період вагітності, період перед запланованою вагітністю.

Особливості застосування. Щоб уникнути випадкового застосування препарату в ранні терміни вагітності, жінкам дітородного віку лікування альбендазолом слід починати на 1-му тижні менструації або при негативному результаті тесту на вагітність. Пацієнток слід попередити про необхідність застосування ефективних методів контрацепції під час лікування препаратом і протягом 1 місяця після його відміни.

Під час лікування слід контролювати активність печінкових ферментів, кількість лейкоцитів.

Взаємодії. Циметидин, празиквантел і дексаметазон збільшують рівень метаболітів альбендазолу в плазмі крові.

Побічні ефекти. При короткочасному застосуванні (1-3 дні) ПЕ виражені в невеликій мірі і спостерігаються відносно рідко. Можуть відзначатися головний біль, діарея, болі в животі, запаморочення, безсоння і т.д. При тривалому прийомі (при лікуванні ехінококозу курс триває 3 міс.) можливі більш виражені і серйозні ускладнення (лейкопенія, панцитопенія, абдомінальні болі, алопеція, блювота, шкірні висипання, підвищення активності печінкових ферментів).

 
<<   ЗМІСТ   >>