Повна версія

Головна

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Зображувальні жести

Зображувальні жести застосовуються у випадках: якщо не вистачає слів, щоб повністю передати уявлення; якщо одних слів недостатньо з якихось причин (підвищена емоційність мовця, неволодіння собою, незібраність, знервованість, невпевненість у тому, що адресат усе розуміє); якщо необхідно підсилити враження і вплинути на слухача додатково й наочно.

Однак, користуючись зображувальними жестами, слід дотримуватися почуття міри: не можна мову слів підміняти жестами.

Символічні жести

Тут за приклад візьмемо передачу КВК. Ведучий Олександр Масляков представляє суддів. Один, коли його називають, встає, повертається обличчям до зали, робить кивок головою; інший підіймає обидві руки вгору, з'єднує долоні і похитує руками; третій вклоняється, четвертий привітно махає рукою.

Кожен жест, який промовець використовує при невербальному спілкуванні, має власну інтерпретацію. Розглянемо їх.

Відкритість

У цій групі жестів можна виділити такі: розкриття рук долонями догори – жест щирості і відкритості. Він може супроводжуватися прикладанням долонь до грудей або підняття плечей. Наприклад, коли діти пишаються своїми досягненнями, вони відкрито показують руки, і навпаки, коли почувають свою провину, ховають їх у кишені або за спину; піджак, який розстібають, – так роблять люди відкриті і дружні до вас. Наприклад, відзначено, що коли ділові переговори успішні, спостерігається така жестова група: учасники, які сидять, розстібають піджаки, розпрямляють ноги, пересуваються на край стільця, ближче до столу, що відокремлює їх від співрозмовника.

 
<<   ЗМІСТ   >>