Повна версія

Головна

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Імпровізаційна словесна дія на основі наперед заданого тексту

Принципи психотехніки майстерності телеведучого. Стрічка бачення. Уявний глядач. Друге "Я".

Робота ведеться над текстами публіцистичного спрямування.

Визначення смислових зв'язків між частинами тексту

Логічні смислові зв'язки і мовні такти. Логічні і психологічні паузи, їх вживання. Логічні і психологічні наголоси, їх визначення і співвідношення. Правило нового поняття. Правило родового відмінка. Правило єдиного поняття. Правило однорідних членів речення. Правило повторюваних слів. Правило читання складних періодів. Невідповідність розділових знаків на письмі усному відтворенню складних текстових структур. Інтонування складних періодів.

Робота ведеться над тестами публіцистичного спрямування.

Методика створення власних екранних робіт

Практична робота: репортаж, інтерв'ю, хіт-парад, кулінарне шоу та інші жанрові форми – за вибором. Власна розробка та ескізне виконання цих жанрових вправ повинні підготувати студентів до завершальний етапу підготовки – створення випускної екранної роботи. Принципи її підготовки – такі ж, як і курсової роботи.

Можливі різноманітні види бакалаврських робіт, у яких студент, що навчається за фахом "диктор, телеведучий", здатен знайти напрям своєї подальшої екранної діяльності:

  • інформаційна програма (випуск телевізійних новин), яка складається з десятка сюжетів – переважно для телеведучих, котрим належить право формування та ведення випуску (за активної участі операторів і режисерів); хронометраж – до 15 хв. (10-12 сюжетів);
  • документальний відеонарис на актуальну тему, серед іншого відеопортрет цікавої людини; хронометраж – до 10 хв.;
  • телевізійна гра (формату “Поле чудес”, “КВВ”, “Перший мільйон” тощо); хронометраж-до 20 хв.;
  • сцена з курсової вистави з акторської майстерності; хронометраж –10-12 хв.;
  • пізнавальний фільм, або програма; хронометраж – до 15 хв.;

Загальні виробничі етапи й вимоги до бакалаврської роботи – такі ж, як і для курсової, однак відповідальність і ступінь вимогливості – набагато більші, а отже, і прискіпливість художнього керівника курсу повинна відповідно зростати.

Студент повинен постійно відчувати чуйний і дружній контроль керівника, для якого на цьому етапі навчання не можуть існувати будь-які запевнення студента, його намагання начебто відстояти власне право на особливості індивідуальної творчості. Дійсно допомогти студенту виявити свою індивідуальність може тільки постійний контроль, за якого педагог дійсно стане художнім керівником, щирим творчим другом майбутнього телевізійного ведучого, здатен забезпечити своєчасне створення бакалаврської роботи на належному творчому рівні.

Для цього слід послідовно вимагати своєчасного виконання всіх етапів літературної, підготовчої, знімальної, звукомонтажної праці, постійного поглиблення студентом свого авторського бачення майбутньої екранної роботи.

Дуже важливо націлити студента на якомога ранній початок роботи над бакалаврським екранним твором. Було б правильним розпочинати цю працю відразу ж на початку сьомого семестру, з тим, щоб у восьмому завершити зйомки, провести монтаж і озвучування твору, а при потребі – допомогти своїм товаришам.

Уміння майбутнього телеведучого знаходити спільну мову з режисером і оператором є дуже важливим елементом професіоналізму. Практика кіно і телебачення постійно демонструє, що саме формування постійних творчих союзів є найуспішнішою організаційною формою створення справді високохудожніх екранних творів.

Наявність такої співпраці на останніх місяцях навчання, готовність студентів до майбутньої колективної творчості – ефективний показник їх вдалого подальшого життя в обраній сфері професійної діяльності.

 
<<   ЗМІСТ   >>