Повна версія

Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

Пресування на механіко-гідравлічних пресах

Механіко-гідравлічні преси поєднують у собі переваги гідравлічних і механічних пресів. Такі преси мають як гідропривід, так і механічний привід, які мають різноманітне взаєморозміщсння. Так, у деяких конструкціях гідропривід розміщений зверху і забезпечує рух верхнього пуансона. Нижній пуансон і виштовхувач мають механічний привід. У інших конструкціях гідропривід забезпечує рух виштовхувана, нижнього пуансона і матриці, а механічний привід – верхнього пуансона. Перевагами механіко-гідравлічних пресів є простота їх конструкції і, як наслідок, низька вартість. Наявність допоміжної гідравлічної системи дає змогу спростити механічну конструкцію преса і в той же час забезпечує пресування виробів складної форми. Перевагою таких пресів є також їх висока продуктивність, вони прості в експлуатації і технічному обслуговуванні.

Найбільше використання для пресування порошкових виробів мають механіко-гідравлічні преси японської фірми "Yoshizuka" зусиллям від 5 до 5000 кН, які працюють за схемою стягання матриці. Вони обладнані універсальними жорсткими прес- блоками з вбудованими пневмоциліндрами для нижніх і верхніх пуансонів і з відповідними їм регульованими упорами, що забезпечує високу якість і точність виробам. На цих пресах можна пресувати деталі з п'ятьма переходами по висоті. Технічна характеристика пресів цієї фірми наведена в таблиці 26 (додаток).

Схема механіко-гідравлічного преса марки РСН20 наведена на рисунку 58. Привід машини здійснюється від електродвигуна 22 потужністю 3,6 кВт, з'єднаного з варіатором 21, що забезпечує плавну зміну швидкості його обертання від 500 до 2000 об/хв. Від варіатора обертання передається на маховик 15 за допомогою кли- нопасової передачі 17. Зусилля від маховика 15 через муфту зчеплення передається навал черв'ячного редуктора 16. Черв'ячне колесо редуктора зрушує головний вал 14, в середній частині якого розміщений кривошип 12, що забезпечує зворотно-поступальний рух верхнього повзуна преса 10. Кулачок приводу дозатора міститься ліворуч від кривошипа 12, дозатор розміщений на плиті пресувального блока (кулачок і дозатор на кресленні не показані). З обох боків від кривошипа 12 розміщені кулачки стягання 13, до яких пружини 8 постійно притискують штовхачі 9 через ролики 11. Кулачки стягання 13 зрушують рухому траверсу 3, яка з'єднана з плитою стягання пресувального блока 7.

У повзуні преса розміщені такі вузли: циліндр індикатора тиску 18, що забезпечує пресування деталі як тиском, так і упором; пневматичний циліндр 19 підпору верхнього пуансона, що притискає пуансон під час стягання до деталі; механізм для регулювання 14 розміщення верхнього пуансона.

Схема механіко-гідравлічного преса РСН20

Рисунок 58 – Схема механіко-гідравлічного преса РСН20

У нижній частині станини розміщені рухома траверса З із вбудованим у неї нижнім повзуном 23 і триплечовим важелем 4; пневматичні циліндри 24, що утримують траверсу у верхньому положенні; гідравлічний циліндр 16 і двоплечовий важіль 21, що забезпечують нижнє пресування; механізм для регулювання камери засипки 6 і важелі стягання 5. У нижньому повзуні розміщений пневматичний циліндр центрального стрижня 2. Окремо в пресі розміщений блок гідравліки.

Робота пресів здійснюється таким чином. Рухома траверса 3, яка з'єднана з плитою стягання пресувального блока, за допомогою пневматичного циліндра наповнення камери засипки 24 проштовхується вгору. Виступ 1, розміщений у нижній частині рухомої траверси 3, входить у зчеплення зі стаканом вузла регулювання камери засипки. Верхній повзун 10 при своєму русі тисне на контактний вимикач 20, і оліфа під тиском, створеним у гідросистемі блока гідравліки, поступає в гідравлічний циліндр 25. Під тиском оліфи рухома траверса 3 зміщується вниз до тих пір, поки виступ триплечового важеля не дійде до верхньої частини вузла 5. Швидкість руху вниз рухомої траверси 3 регулюють за допомогою клапана керування потоком оліфи в блоці гідравліки, а ступінь ущільнення – за допомогою пристрою для стягання 5. Під час операції стягання кулачок 13 через ролик 11 переміщає вниз штовхач 9, який своїм виступом збиває триплечовий важіль 4 з верхньої частини пристрою для стягання 18, перш ніж сам починає опускати траверсу 3 в її крайнє нижнє положення.

Якщо нижнє пресування починається відразу після того, як верхній пуансон входить у матрицю, а також у разі, коли швидкість нижнього пресування перевищує швидкість руху вниз верхнього пуансона, матриця зупиняється раніше, ніж верхній пуансон, і тим самим верхній пуансон додатково зрушує матрицю, спресовуючи деталь зверху (верхнє пресування). Це здійснюється або за допомогою контактного вимикача 20, що дає команду починати рух рухомій траверсі 3 вниз, або за допомогою клапана керування потоком оліфи: зі збільшенням подачі оліфи в гідравлічний циліндр 25 швидкість руху рухомої траверси 3 вниз підвищується до такого ступеня, що перевищує швидкість руху верхнього пуансона.

Для пресування виробів простої і середньої та складної форми можна також застосовувати преса-автомати СКБ КМ зусиллям 250, 630 і 1000 кН (табл. 27 (додаток)). Вони мають електромеханічний привід, маховичний з варіатором, що дає змогу плавно змінювати частоту ходів пуансона. Преси оснащені пресувальними блоками та пристроєм для контролю маси пресо во к. Таю преси відповідають сучасним вимогам теорії і практики пресування.

 
<<   ЗМІСТ   >>